Mieszkaj wygodnie

Zamieszkaj w miejscu pełnym wrażeń

Rydzyna

Apartamenty Kasztanówka zlokalizowane są w niedużym mieście Rydzyna, które posiada niezwykle bogatą historię oraz zachęca malowniczymi terenami zielonymi, idealnymi do wypoczynku na świeżym powietrzu. Miasto przyciąga coraz większą liczbę inwestorów, dzięki czemu powstają zupełnie nowe lokalizacje, które mają realny wpływ na rozwój miejscowości.

Rydzyna została założona na początku XV w. i przez kolejne lata była rozbudowywana – wiele ciekawych zabytków z tamtego okresu przetrwało do dziś. Warto dodać, że Rydzyna została wpisana na listę Pomników Historii, głównie za sprawą zamku oraz barokowych i neobarokowych kamienic szczytowych i kalenicowych znajdujących się na rynku.

Sport i rekreacja

Dookoła miasta wyznaczonych jest mnóstwo tras turystycznych, np. szlak zamkowy lub szlak wiatrakowy, które można zwiedzić wybierając się na wycieczkę rowerową. Nieopodal znajduje się Zalew Rydzyna, który jest miejscem wypoczynku i rekreacji. Jest on otoczony ścieżką, która świetnie nadaje się dla pieszych, rowerzystów, a także osób które uwielbiają jeździć na rolkach. Zalew jest przyjazny dla pasjonatów wędkarstwa, miłośników przyrody oraz osób kochających spędzać czas na łonie natury.

Szkoła i praca

Apartamenty Kasztanówka znajdują się z dala od miejskiego zgiełku, są więc idealne dla osób które cenią sobie spokój i bezpieczeństwo. Dzięki położeniu w niedużym, wciąż rozwijającym się mieście, w kilka minut można dostać się do szkół, przedszkoli, supermarketów i innych ważnych obszarów społecznych. Tuż obok Rydzyny znajduje się droga ekspresowa S5, która pozwala na błyskawiczne dostanie się do Poznania, Wrocławia i innych większych miast.

Inwestycje

Nowoczesne przedsiębiorstwa wybudowały swoje siedziby na terenie gminy Rydzyna i wciąż inwestują, dzięki czemu dynamicznie rozwija się strefa przemysłowa. Z najnowszych przedsięwzięć można wymienić przebudowę oraz rozbudowę szkoły podstawowej oraz przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kłoda. W planach jest dalszy rozwój infrastruktury drogowej, edukacyjnej i turystycznej.